recenziiclienti.ro

Diaz Ballroom

★★★★☆ 4.3 (253 recenzii)
Domnești, Argeș diaz-ballroom.ro +40727316946 Inchis
Evenimente & Media / Locații Evenimente / Ballroom Top dupa 253 recenzii

Rezumat

Diaz Ballroom este o locație pentru organizarea de evenimente din București, activă din anul 2012, specializată în nunți, botezuri și petreceri private. Complexul pune la dispoziția clienților saloanele Aisha și Kasia, precum și o terasă și grădină, inclusiv posibilitatea organizării cununiei civile în aer liber. Echipa se ocupă de organizarea evenimentelor, oferind consultanță, meniuri personalizate și preparate realizate în propria bucătărie. Cu experiență de peste 10 ani și sute de evenimente organizate, Diaz Ballroom se adresează persoanelor care caută o sală de evenimente în București, punând accent pe servicii de calitate, ospitalitate, organizare atentă și experiențe memorabile pentru invitați.

Specializari

Ballroom Restaurant Evenimente Restaurant Nuntă Saloane Botez Saloane Nuntă

Servicii detectate

extrase de pe site
Organizare nunți
Organizare botezuri
Organizare evenimente private
Organizare cununie civilă în aer liber
Închiriere sală de evenimente
Meniuri personalizate pentru evenimente
Servicii de restaurant pentru evenimente
Consultanță în organizarea evenimentelor

Ce spun clientii

analiza din recenzii

Majoritatea recenziilor descriu o locație apreciată pentru organizarea evenimentelor, curățenie, personal amabil și mâncare de calitate. Clienții menționează frecvent atmosfera plăcută, atenția la detalii și experiențele reușite la nunți și botezuri. Există totuși câteva recenzii critice care semnalează probleme punctuale legate de servire, preparate, întreținerea locației și organizarea așezării invitaților.

  • Curățenie apreciată în mod constant
  • Personal amabil și atent
  • Mâncare gustoasă și proaspătă
  • Locație potrivită pentru nunți și botezuri
  • Atmosferă elegantă și primitoare
  • Parcare generoasă
  • Bună organizare a evenimentelor

Sentiment

84%

Preponderent pozitiv

Pozitiv 84% Negativ 16%

Servicii mentionate

Organizare nunți Organizare botezuri Evenimente private Servire la masă Meniu pentru evenimente Opțiuni fără gluten Parcare

Persoane mentionate

Ionuț Bîltac Roxana Bîltac

Avantaje competitive

Curățenie foarte apreciată Personal atent și amabil Mâncare apreciată de majoritatea clienților Locație elegantă pentru evenimente Opțiuni fără gluten Parcare spațioasă

Recomandat pentru

Nunți Botezuri Evenimente private Petreceri de familie

De ce recomanda clientii

Clienții recomandă locația în principal pentru organizarea reușită a evenimentelor, curățenie, personalul atent, atmosfera plăcută și calitatea mâncării, chiar dacă există câteva observații punctuale privind servirea și organizarea.

analiza sentiment

Scoruri din recenzii

din 100
Profesionalism 90/100
Promptitudine 84/100
Comunicare 85/100
Implicare 90/100
Atentie la detalii 88/100
Rezultate 89/100
Incredere 90/100

vocea clientilor

Citate reprezentative

extrase din recenzii

„Recomand cu încredere!”

„Mâncarea a fost excelentă.”

„Personalul foarte amabil.”

„Curățenie exemplară.”

„Servire proastă, mâncarea rece.”

Intrebari frecvente

Ce tipuri de evenimente pot fi organizate la Diaz Ballroom din București?

Diaz Ballroom organizează în principal nunți, botezuri și alte petreceri private. Locația pune la dispoziție saloane dedicate, servicii de organizare și meniuri personalizate, oferind sprijin pentru desfășurarea unui eveniment bine planificat în București.

Dispune Diaz Ballroom de spații pentru cununie civilă în aer liber?

Da, Diaz Ballroom oferă posibilitatea organizării cununiei civile în aer liber, într-o zonă cu terasă și grădină. Această opțiune completează organizarea nunții și permite desfășurarea ceremoniei și a petrecerii în aceeași locație din București.

Ce facilități oferă saloanele Diaz Ballroom pentru organizarea unui eveniment?

Complexul include Salon Aisha și Salon Kasia, destinate organizării evenimentelor. În plus, sunt disponibile terasa și grădina, iar echipa oferă consultanță și suport pentru pregătirea evenimentului, adaptând serviciile la cerințele fiecărui client.

Sunt disponibile meniuri personalizate pentru nunți și botezuri la Diaz Ballroom?

Da, Diaz Ballroom pune la dispoziție meniuri personalizate pentru fiecare tip de eveniment. Preparatele sunt realizate în propria bucătărie, iar oferta este adaptată în funcție de specificul nunții, botezului sau al altei petreceri private organizate în locație.

De ce să alegi Diaz Ballroom pentru organizarea unui eveniment în București?

Diaz Ballroom are peste 10 ani de experiență în organizarea evenimentelor și oferă consultanță, saloane dedicate, preparate culinare și servicii orientate către desfășurarea eficientă a nunților și botezurilor. Accentul este pus pe profesionalism, organizare și calitatea serviciilor.

Profil actualizat: 29.06.2026 16:50
Contacteaza: +40727316946